Olimpiyat ve AKP PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Freitag, den 10. August 2012 um 06:32 Uhr

Engin Erkiner: Londra’daki olimpiyat oyunları ülkenin genel durumunu da yansıtıyor. Dış politikada, Kürt halkının demokratik talepleri konusunda hükümetin içinde bulunduğu aczi, açmazları ve abartmayla yalanın her çeşidini 2012 Londra olimpiyatı konusunda da görmek mümkündür.

Zuletzt aktualisiert am Freitag, den 10. August 2012 um 06:35 Uhr
Weiterlesen...
 
AKP tarzı reform PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Donnerstag, den 19. Juli 2012 um 13:12 Uhr

Engin Erkiner: AKP iktidarı boyunca çok sayıda reforma tanık olduk: Türk Ceza Yasası reformu, hukuk reformu, medeni kanun reformu ve başkaları da eklenebilir.

Zuletzt aktualisiert am Donnerstag, den 19. Juli 2012 um 13:14 Uhr
Weiterlesen...
 
ASLINDA TÜRKİYE BU YASAYI ÇIKARMALIYDI PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Mittwoch, den 21. Dezember 2011 um 20:59 Uhr

Engin Erkiner: Fransa’da Sarkozy yönetimi Ermeni soykırımının reddedilmesini suç sayan bir yasayı çıkarma hazırlığı yapıyor. Yasa önerisi parlamentoda bulunuyor.

Burada bizi asıl ilgilendirmesi gereken Sarkozy yönetiminin konuya faydacı yaklaşımı, sömürgeci bir devlet olan Fransa’nın tarihi boyunca neler yaptığı değil, Türkiye’nin alması gereken tutumdur.

Zuletzt aktualisiert am Mittwoch, den 21. Dezember 2011 um 21:00 Uhr
Weiterlesen...
 
YALAN SÖYLEMENİN ZORLUKLARI PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Donnerstag, den 26. Juli 2012 um 15:34 Uhr

Engin ErkinerYalan söylemek kolay sanılır. Gerçekte ise tersi doğrudur.

Sürekli doğruyu söyle, böylece ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmazsın, denilir.

Bir konuda yalan söyleyen, o konu yeniden gündeme geldiğinde daha önce söylediği yalanı iyi hatırlamak zorundadır. Aksi durumda önce söylenen yalanla sonra söylenen birbiriyle çelişir ve kişinin foyası ortaya çıkar.

Weiterlesen...
 
DEVRİMCİLER ARASINDA ŞİDDET VE NEBİL RAHUMA OLAYI PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Montag, den 26. März 2012 um 17:36 Uhr

Engin Erkiner:

GİRİŞ

Adına ister devrimci, ister sosyalist, isterseniz sol tarih deyiniz; bu tarihte büyük başarı ve başarısızlıkların yanı sıra kanla da karşılaşırsınız. Burada söz konusu olan sadece burjuvaziye, faşistlere ve onların değişik uzantılarına karşı mücadelede dökülen kan değildir. Bu mücadelede çok sayıda sosyalist hayatını kaybederken, bazı durumlarda da karşı cepheye önemli darbeler indirmişlerdir.

Zuletzt aktualisiert am Sonntag, den 12. August 2012 um 20:36 Uhr
Weiterlesen...
 
GEÇMİŞLE YÜZLEŞME VE "İLK ÖZÜR" PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Montag, den 19. Dezember 2011 um 19:40 Uhr

Engin Erkiner: Başbakan Erdoğan, Dersim’deki büyük katliamla ilgili olarak, biraz yarım ağızla da olsa, devlet adına özür diledi. Özür dilenmesinin uzun zamandır hazırlanan bir “operasyon” olduğunu düşünmek için ciddi nedenler var. Ersanlı ve Zarakolu gibi isimlerin yanı sıra avukatların da KCK operasyonları çerçevesinde tutuklanmaları, kamuoyunda eskisinden daha geniş tepki doğurmuştu. “Dersim özrü” gündemi değiştirmek için idealdi. Ek olarak, politik olarak ne yaptığını kendisi bile bilmeyen CHP, “Dersim özrü” ile fena sıkıştırıldı.Geçmişe yönelik samimi bir özür karşısında değil, hesaplı bir adım karşısında bulunuyoruz.

Weiterlesen...
 
«StartZurück12345678910WeiterEnde»

Seite 3 von 24